Produkty i rozwiązania Przegląd usług Usługi On-line Katalogi Referencje O firmie Kontakty Doradztwo Czasopismo KAESER News Praca w KAESER KOMPRESSOREN
 
  Sprężarki śrubowe
  Powietrze bezolejowe
  Sprężarki tłokowe
  Sprężarki dentystyczne
  Uzdatnianie sprężonego powietrza
  Układy sterowania
  Śrubowe pompy próżniowe
  Dmuchawy
  Dmuchawy rotacyjne z tłokami obrotowymi
  Sprężarki przewoźne
  Narzędzia i osprzęt
  Części oryginalne firmy KAESER KOMPRESSOREN
  SIGMA PET AIR
  SIGMA AIR UTILITY
  Industry 4.0
 
 
  

Coraz więcej użytkowników sprężonego powietrza wybiera firmę KAESER KOMPRESSOREN

 

Przemysł, rzemiosło

Przeważającą część zapotrzebowania na sprężone powietrze w przemyśle zapewniają dzisiaj sprężarki śrubowe. Odnosi się to również do rzemiosła i drobnego przemysłu. Sprężarki śrubowe KAESER KOMPRESSOREN, wyposażone w blok śrubowy o profilu SIGMA  doskonale sprawdzają się w tej dziedzinie. Na całym świecie używa się obecnie ponad 200 000 tych ekonomicznych i niezawodnych urządzeń. Dla niewielkich i doraźnych  poborów  możemy także zaproponować takie rozwiązanie, jak tłokowy kompresor olejowy.

screw compressors

rotary screw vacuum packages

Odsysanie pyłów, pakowanie, filtrowanie

Obszary zastosowania próżniowych instalacji śrubowych to np. odsysanie pyłów, pakowanie, procesy kontroli, suszenie, usuwanie gazów, filtrowanie, napełnianie butelek i tub. W próżniowych urządzeniach śrubowych firmy
KAESER KOMPRESSOREN stosowane są specjalnie opracowane bloki śrubowe do pracy w zakresie podciśnienia.

Podobnie jak sprężarki śrubowe, urządzenia te wyposażone są w nowoczesny układ sterowania SIGMA CONTROL 2 oparty na bazie przemysłowego komputera PC.

Produkcja pojemników polietylenowych

Dla tego szybko rozrastającego się obszaru zastosowań firma KAESER KOMPRESSOREN oferuje niezwykle ekonomiczne rozwiązanie systemowe. W skład systemu  SIGMA PET AIR wchodzi   śrubowa sprężarka (lub sprężarki) powietrza sprężonego  o niskim ciśnieniu (powietrze sterujące) oraz tłokowy doprężający kompresor (lub kompresory) powietrza o wysokim ciśnieniu (powietrze rozdmuchowe). Jego zalety to korzystne koszty zakupu i eksploatacji oraz  niezawodność pracy.

screw compressors

rotary blowers

Nadciśnienie i próżnia

Dmuchawy walcowe firmy KAESER KOMPRESSOREN, wyposażone w wirniki o profilu OMEGA, stosowane są dla uzyskania  nadciśnienia i próżni. Przykładowe zastosowania to: suszenie, napowietrzanie odstojników w oczyszczalniach ścieków, tłoczenie substancji pylistych i ziarnistych, czyszczenie poprzez odsysanie, pakowanie.

Sprężone powietrze dla transportu morskiego

KAESER KOMPRESSOREN oferuje także specjalny program sprężonego powietrza dostosowany do wymagań morskich. Sprężarki śrubowe służą tu na przykład do wytwarzania powietrza roboczego, jak też dostarczają sprężone powietrze do celów specjalnych, takich jak wytwarzanie azotu. Także dmuchawy walcowe znajdują zastosowanie na dużych jednostkach w układach uzdatniania ścieków.

Mobilair diesel-driven compressors

Budowa tuneli i ochrona wód przed zanieczyszczeniem

Napędzane olejem napędowym sprężarki przewoźne MOBILAIR są nie tylko ekonomiczne, ale także bardzo wszechstronne. Mogą być wykorzystywane np. do produkcji sprężonego powietrza przy budowie tuneli (m.in. tunel w Gotthard) lub do ochrony wód przed zanieczyszczeniem (szybka i skuteczna budowa blokad oleju, pochodzącego ze sprężonego powietrza w zakładach portowych).

 
KAESER home Search Sitemap
Więcej informacji
Zestaw narzędzi
powrót top
Polityka Prywatności Strony WWW i Cookies, KAESER KOMPRESSOREN Sp. z o.o., info.poland@kaeser.com