Dmuchawy walcowe

Dmuchawy walcowe z profilem OMEGA marki KAESER charakteryzuje wysoka wytrzymałość. Niestandardowa koncepcja dmuchaw daje możliwość indywidualnej konfiguracji oraz rozbudowy. Nasze dmuchawy są łatwe w utrzymaniu i przyjazne w obsłudze.

Dmuchawa EBC
Gotowe do natychmiastowego przyłączenia i pracy. Dmuchawy walcowe charakteryzują się bardzo niskim zużyciem energii, a także wysokim stopniem ekonomiczności. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by możliwe było ustawienie wielu urządzeń bezpośrednio obok siebie.

Typowe zastosowania dmuchaw walcowych

Dmuchawy walcowe marki KAESER to niezawodne urządzenia dostarczające duże ilości sprężonego powietrza przy niskim nadciśnieniu. Są one fabrycznie gotowe do natychmiastowego podłączenia. Ma to znaczący wpływ na obniżenie kosztów instalacji. Podstawowe obszary zastosowania dmuchaw to pneumatyczny transport materiałów sypkich oraz napowietrzanie. Najczęściej sprężone powietrze o niskim ciśnieniu jest stosowane w gospodarce wodnej. Możliwe są również wykonania specjalne. Przykładem są autorozładunek cystern, sprężanie lub transport mediów od azotu aż do pary wodnej.

Parametry techniczne dmuchaw

Silniki elektryczne dmuchaw wyposażone są w rozruch trójkąt-gwiazda lub przetwornicę częstotliwości. Ta ostatnia zapewnia regulację prędkości obrotowej urządzenia. W zależności od potrzeb dmuchawy mogą posiadać silniki o różnej mocy. Dostępne są wersję wykonania o mocy od 15 do 110 kW. Silniki są fabrycznie wyposażone w zintegrowany układ sterowania oraz w system monitorowania pracy. Dmuchawy posiadają wydajność od 5,9 do 71,8 m³/min. Osiągają nadciśnienie do 1000 mbar lub podciśnienie 500 mbar. Dmuchawy jako kompletne urządzenia posiadają znak CE lub EMV. Dla użytkowników oraz wykonawców instalacji oznacza to niższe nakłady na etapach budowy, certyfikacji, dokumentacji oraz rozruchu. 

Techniczne rozwiązania dmuchaw

Nasze dmuchawy zaprojektowane są w dokładnie przemyślany sposób. Dzięki zwartej konstrukcji maszyny wymagają niewielkiej powierzchni ustawczej. Wszystkie prace konserwacyjne można wykonać od przodu urządzenia. Dzięki temu możliwe jest ustawienie wielu dmuchaw bezpośrednio obok siebie. Podzespoły, takie jak zawory regulacyjne, zazwyczaj znajdowały się poza urządzeniem. W naszych dmuchawach walcowych są one zintegrowane w obudowie i sterowane za pomocą wewnętrznego systemu sterowania SIGMA CONTROL 2. Umożliwia to zastosowanie uproszczeń w planowaniu, montażu i dokumentacji centralnej stacji dmuchaw. Dodatkowym atutem urządzeń są systemy tłumienia dźwięków i pulsacji. Pozwalają one na bardzo cichą pracę. Prosta konstrukcja urządzeń ma jeszcze jedną zaletę. Gwarantuje bardzo wysokie bezpieczeństwo pracy dmuchaw.

Prawie pozbawiona wibracji praca zapewniona jest dzięki stabilnym wirnikom o wysokim momencie bezwładności (Q 2,5). Produkowane są one w całości z końcówkami wału. Końcówki wirników są zintegrowane z uszczelnieniem bloku. Dzięki temu bloki dmuchaw są odporniejsze na działanie zanieczyszczonego powietrza zasysanego oraz na obciążenia termiczne.

Jak określić koszty pracy dmuchaw?

Koszty powstałe podczas pracy nie zależą jednak tylko od ekonomiczności poszczególnych urządzeń. O wiele większą rolę odgrywają tu inne czynniki. Należą do nich rzeczywiste zapotrzebowanie na ciśnienie i sprężone powietrze. Ważny jest właściwy dobór urządzeń i ich systemów napędowych. Nie mniej istotne dla kosztów jest ekonomiczne sterowanie całej stacji dmuchaw. Z pomocą w takim przypadku przychodzi pełna analiza wykorzystania sprężonego powietrza (ADA — Air Demand Analysis). Dzięki niej można ustalić, jak w przebiegu czasowym wygląda zapotrzebowanie na sprężone powietrze. Sprawdzić, jaka jest ekonomiczność pracy całej stacji. Umożliwia to określenie, w jakim zakresie należy przeprowadzić modernizację układu.

Kolejnym niezbędnym instrumentem jest system oszczędzania energii firmy KAESER KOMPRESSOREN (KESS — Kaeser Energy Saving System). Jest to oprogramowanie służące do planowania, porównania i ustalenia potencjału oszczędności. Za jego pomocą, możliwa jest symulacja najróżniejszych wariantów systemu. To pozwala na wybór najlepszego rozwiązania z punktu widzenia ekonomiki pracy.

Koszty serwisu to kolejny ważny element całkowitych kosztów wytwarzania sprężonego powietrza. Muszą zostać policzone w odniesieniu do całościowych kosztów utrzymania pojedynczych dmuchaw oraz całej stacji. W tym celu konieczne jest dokładne poznanie kosztów konserwacji i obsługi serwisowej poszczególnych urządzeń. Umożliwiają to rozwiązania, jakimi dysponuje firma KAESER KOMPRESSOREN, bo nawet najwyższej jakości urządzenia, nie mogą obejść się bez obsługi serwisowej. Usługa KAESER AIR SERVICE realizowana jest przez specjalnie wyszkolonych pracowników. Ponadto oferuje szybką logistykę części na całym świecie. Jest to warunek utrzymania stałej dostępności sprężonego powietrza.

Co można zyskać?

Dmuchawy pozwalają na osiągnięcie znacznych oszczędności w zużyciu energii i obsłudze serwisowej. Decydując się na produkty firmy KAESER KOMPRESSOREN, projektanci i użytkownicy zyskują podwójnie. Po pierwsze, projektują lub użytkują urządzenia nowej generacji wraz z ich zaletami. Po drugie, mają możliwość korzystania z rozległego know-how producenta w zakresie planowania i optymalizacji. W ten sposób możliwe jest znaczące zwiększenie całkowitej ekonomiczności planowanego lub już istniejącego systemu sprężonego powietrza. Przykładem może być system zarządzania i monitorowania stacji sprężonego powietrza SIGMA AIR MANAGER 4.0. W zależności od modelu koordynuje pracę nawet do 16 dmuchaw. Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

 

27. 03. 24 , Przedruk dozwolony - prosimy o przesłanie kopii

Pliki do pobrania z artykułu
Dmuchawa EBC

Gotowe do natychmiastowego przyłączenia i pracy. Dmuchawy walcowe charakteryzują się bardzo niskim zużyciem energii, a także wysokim stopniem ekonomiczności. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by możliwe było ustawienie wielu urządzeń bezpośrednio obok siebie.

Pobierz zdjęcie 1 (JPG, 643 KB)