Przewoźne sprężarki elektryczne - idealne rozwiązanie

Sprężarki przewoźne to urządzenia, które często można zobaczyć w terenie. Spotykamy je przy drogach, na placach budów czy przy remontach wiaduktów. Często, zanim je zobaczymy, najpierw je słyszymy. Za charakterystyczny dźwięk odpowiadają napędzające je wysokoprężne silniki spalinowe. Dlatego dużym zaskoczeniem są sprężarki przewoźne, które pracują niemal bezgłośnie. Z całą pewnością mamy wtedy do czynienia z mobilnymi sprężarkami elektrycznymi. Jak wskazuje nazwa, bloki śrubowe w tych urządzeniach są napędzane silnikami elektrycznymi. Oczywiście warunkiem umożliwiającym ich zastosowanie jest dostęp do zasilania elektrycznego. Przewoźne sprężarki elektryczne to bardziej opłacalna alternatywa w stosunku do modeli sprężarek z silnikiem spalinowym. Ich podstawowe zalety to brak emisji spalin oraz znacznie bardziej ekonomiczna eksploatacja.

Mobilair M31 E
Sprawdzona jakość KAESER KOMPRESSOREN z napędem elektrycznym. Elektryczne sprężarki przewoźne mogą pracować nawet przy najtrudniejszych zadaniach.
Elektryczne sprężarki przewoźne nie emitują spalin i są cichsze od sprężarek spalinowych. Również koszty ich eksploatacji są niższe niż w przypadku wariantów z silnikiem wysokoprężnym. Sprężarki przewoźne elektryczne to idealne rozwiązanie na dużych budowach, w centrach miast lub w budynkach. Dlatego firma KAESER KOMPRESSOREN oferuje swoje najbardziej popularne modele także w wersji elektrycznej. Są to sprężarki M13, M27, M31 oraz M50 z serii MOBILAIR. Zakres mocy ich silników elektrycznych wynosi od 7,5 do 25 kW, a wydajność od 0,75 do 5 m³/min. Maksymalne ciśnienie pracy ma wartości od 7 do 15 bar.

Sprężarki przewoźne elektryczne do pracy w każdych warunkach


Ze względu na brak emisji spalin, sprężarki są idealne do zastosowań o bardzo rygorystycznych wymaganiach. Mogą być one wykorzystywane w strefach ochrony środowiska, jak również w szpitalach. Są urządzeniami bardzo ekonomicznymi. Zasilanie elektryczne jest znacznie tańsze niż paliwo. A także nieporównywalnie niższe są w ich przypadku koszty konserwacji. Mobilne sprężarki elektryczne stanowią doskonałe rozwiązanie na dużych placach budów, podczas budowy tuneli czy mostów. Z powodzeniem mogą być użyte jako sprężarki zastępcze dla zakładów przemysłowych.
 
Silniki elektryczne sprężarek przewoźnych cechuje bardzo wysoka sprawność IE3. Ponadto stopień ochrony IP55 umożliwia eksploatację na placu budowy. Klasa izolacji F zapewnia możliwie najniższe zużycie prądu.
 
Sprężarki przewoźne z silnikiem elektrycznym wyposażono w system sterowania SIGMA CONTROL SMART. System umożliwia prostą obsługę, np. łatwe ustawianie wartości ciśnienia za pomocą przejrzystego kolorowego wyświetlacza. W razie potrzeby istnieje możliwość skonfigurowania automatycznego startu – stopu urządzenia. Sprężarki przewoźne elektryczne wyposażone są fabrycznie w układ regulacji przeciw zamarzaniu. To rozwiązanie chroni zastosowane narzędzia pneumatyczne przed oddziaływaniem mrozu i korozji. Jako opcję dodatkową można zastosować chłodnicę końcową sprężonego powietrza. Umożliwia ona zwiększenie jakości sprężonego powietrza. Wytrącany w niej kondensat odprowadzany jest w sposób przyjazny dla środowiska do odpowiedniego zbiornika.
 
Modele przewoźnych sprężarek elektrycznych dostępne są z pokrywą wykonaną z metalu lub rotacyjnie spiekanego polietylenu. Co ciekawe, sprężarki mogą być wykonane w wariancie mobilnym lub stacjonarnym. Wariant mobilny poza kołami posiada stały lub regulowany dyszel. Sprężarka może zostać wykonana w wariantach z hamulcem najazdowym lub bez niego. Takie rozwiązanie do transportu potrzebuje samochodu z odpowiednim hakiem. Stacjonarna sprężarka elektryczna nie ma kół ani dyszla. Aby zmienić położenie, musi zostać zamontowana na pace samochodu. W obu wypadkach sprężarka może pracować w każdych warunkach atmosferycznych.

13. 03. 24 , Przedruk dozwolony - prosimy o przesłanie kopii

Pliki do pobrania z artykułu
Mobilair M31 E

Sprawdzona jakość KAESER KOMPRESSOREN z napędem elektrycznym. Elektryczne sprężarki przewoźne mogą pracować nawet przy najtrudniejszych zadaniach.

Pobierz zdjęcie 1 (JPG, 731 KB)